giden*i beklemek

Gidenler hep bekle beni derler ve kalanlar hep bekleyeceğine yemin ederler. Her giden ardında bir bekleyen bırakır. Bazen bekle beni der, bazen de bekleme hayatına devam et der. Bu bekleme demenin ardında bir beklenme isteği vardır hep..

Ve her kalan yüreğindeki acısıyla bekleyeceğim der. Dönmeyeceğini bile bile, gelmeyeceğini bile bile, sevmeyeceğini bile bile..

Ve bekler..

Yanıbaşımızdayken fark etmediğimiz bir çok ayrıntı takılır hafızalara. Oysa ne güzelmiş yaşanılanlar dersiniz. Meğer ne çok sevmişim dersiniz..

Ve belki de hiç sevilmediğinizi fark edersiniz. En acısı da budur ya zaten. Sevilmeden sevdiğinizi fark ettiğinizde beyninizi yer binlerce soru. Başlarsınız cevabı besbelli olan sorulara kendinizce cevap aramaya..

Ve sorgulama zamanı gelir kendinizce. Oysa unutursunuz bir şeyi. Aşk, sorgulanmadan yaşanmalıdır. Baktığınız her yer o*nda biter. Gördüğünüz her şey de o*nu ararsınız. Aynadaki görüntünüzde bir yansıma, sokaktaki köşe başında bir kucaklaşmadır o*. Yağan yağmurdur, denizdeki yakamozdur o*, gecelerin ayı, gündüzlerin güneşidir o*..

Ve son cümleler dökülür artık dilinizden.
'O* mutlu olsun yeter.'
Diyebileceğiniz bir şey kalmamıştır çünkü. Tıpkı yüreğinizi sizden aldığı gibi giderken cümlelerinizi de götürmüştür yanında. Sessizlik kalır geriye biten bir sevi'den..

Ve ayrılık urganı kalır boynunuzda, yağlı bir ilmek gibi. Sanki biri ha çekti ha çekecek. Durdu sanırsınız dünyayı ha battı ha batacak. Ama ne dünya durur nede o ilmek çekilir. Hayat devam ediyordur ve bu çarkın içinde sizi de bilmediğiniz başka diyarlara sürüklüyordur. Bitecek sanırsınız acınızı, bitmez. Sadece bir yerlere saklanır yüreğinizde..

Bir şarkıda, bir şiirin içli mısralarında ve belki de bir sözde kanamaya hazır bir yaradır o* artık. Sessizliğin içinde bir çığlık, karanlığın içinde bir ışık, yürekte kapanmaz bir yaradır artık, O*...

*An gelir; yüreğini avuçlarıma bırakabileceğin güveni bulabilmenin tedirginliğini yaşarsın.. Özledim sen*i..

11 yorum:

Nis dedi ki...

Yaa hiç görmediğiniz birini beklemek ve özlemek....

skoer dedi ki...

o* her şeydir de nedeni bilinmez.

Adsız dedi ki...

"heR Aşk kendini yAşARmış!" bende bekledim.. AmA o hiç gitmedi!! 'şimdilik hAyAttAyım' :)

Adsız dedi ki...

e hAdi gel gezmeleRe gidelim bizde :D

^^w^^קรเк๏קคt^^w^^ dedi ki...

giden sizseniz beklenmesi gereken kişide siz oluyorsunuz yada gitmeyi beklemekte mi size kalıyor .giden olmak arkada kalandan çok daha zormuş. :(

Maybe. dedi ki...

hayır ya mutlu olmasııııın. hiç olamasın.

---OPTiO--- dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
---OPTiO--- dedi ki...

bazen giden gitmek istemesede gitmek zorunda kalir ..
ve kalan demistir ..git ve dönme diye ..bekliyecektir belki ama ...beklemicem der...sonra giden , istemesede unuttum der ..hatta fisildar , hissettirir bunu ona..bekleyen bunu duyunca üzülür ..tipki senin gibi yazar ..belkide hic sevilmedigini ve unutuldugunu düsünür...oysa giden unutmamistir..onu kendiyle üzmemek icin oynar bu oyunu..oynamak zorunda oldugu icin..belkide bekleyen ona git dedigi icin ..o artik o olmanin baska bir yolunu bulmus , baska türlü cekmistir acisini...hepsi bu...

GunO dedi ki...

Haddimi aşarak : "way be kardeşime bak" diesim geldi en içten.. Bana, seni gerekmiş; derdimi anlayacak..

Şu Dünya'da, anladım ki çok seven wardır... Kimi gider kimi kalır.. Kimi şiirler yazar, kimi şarkılarda ağlar. Ancak ne yazık ki çok azı derdini anlatır.. pek nadiri, derman bulur... İster giden olsun, ister bekleyen; seven bilmelidir ki.. sevmek her insana hediyedir ancak çok az insan sevebilecek bir yürek taşır...

Sende o yüreği gördüm.. Bu yürekle sen, daha çok seveceksin eminim:=)

Arolium dedi ki...

eyvallah guno sağol..

Pınar Altuntaş dedi ki...

Paylaşımlarına ve kelimelerine hayran kaldım, gezdim dolandım buraya yorum yazmaya karar verdim sonunda...
Ben böyle sayfalara gelince kendimi ve kelimeleri eksik hissediyorum hep :)
Yüreğine sağlık , çok doğru ve hepimizin zaman zaman mutlak yaşadığı şeylere değinmişsin...

*An gelir; yüreğini avuçlarıma bırakabileceğin güveni bulabilmenin tedirginliğini yaşarsın.. Özledim sen*i..

Ancak ; bir gün mutlaka beklemekten vazgeçersin...
Nasır tutarsın, artık daha az acı çekmeye başlarsın belki de tepkisizleşerek tepki gösterirsin...
Ve biliyor musun; hiç bir şeyin yeri doldurulmaz değil!
"Aile" "Anne" ve "Kardeş"den başka...
Sevgiyle kal, görüşürüz...
;)
Ama